na 14. února 2020 * K3

29. DOD šplh - IV. tělocvična Zimní 13*, 15. února 2020 * K3

Takové uslimpané počasí, těžce zataženo, nevíš co může spadnout – déšť, mlha, či nedej Bože – sníh! (Nebo já z kola!!) Teploměr tachografu mého bicyklu, když mířím k tělocvičně ZŠ U lesa, mi ukazuje 5,5°C. Už je zde několik figur. Antek zrovna dorazil a hoši odnášejí sabatory (objemné brašny) se sportovní výzbrojí a výstrojí. Přichází další Trojkaři. Je devět hodin. Antek prozvání školníka. Ten zhasíná hovor a, protože už jde, už ho vidíme, rozhazuje ruce. Gesto zcela vypovídá: „Jsem tady! Proč prozváníš?“
Vpadáváme do spojovací chodby, a rovnou do šatny „HOŠI“. Doráží Júňo. Tělocvičny se nezúčastní, maminka zakázala, své zlomené zápěstí by Júňo nešetřil a s vervou sobě vlastní, by se zcela jistě zapojil do turnajů! (A my bychom ho neuhlídali!! Nedokázali tomu zabránit. To musí maminka!!) Ale i tak je Lišáků nejvíce, přestože chybí omluvení Kubka a Honzík. A pak ještě chybí Pišta, který se včera dušoval, že dnes určitě dorazí! Hm, a nikde ho tu nevidím!

26. Opičí dráha - III. tělocvična Zimní 13, 25. ledna 2020 * K3

Shrek se mi na oddílovce omlouvá, že do tělocvičny nepřijde, protože jede s rodinou na výlet (v jeho věku?). To už se v doplňcích Júňo zmínil, že má v sobotu závody a v pátek večer nám oznamuje Donut, že se omlouvá za desinformaci, ale ani s ním prý nemáme počítat. To už nepočítám ani s Pištou a Kubou, protože ti na oddílovce vůbec nebyli. Už minulou tělocvičnu jsme museli „opičí dráhu“ pro mizernou účast odložit na někdy jindy. Nemohu se zbavit dojmu, že to dnes bude  zavánět podobným scénářem.
Ale teď, když tu stojíme před vchodem, v tom mrazivém dopoledni, zjišťuji, že to až zase tak katastrofální nebude. A dokonce dorazil i pan školník. Sláva! Séba na poslední chvíli peláší domů pro zaváté stopy. Synci se shání po Antkovi. Mě asi „omejou“ – ale kdybychom celý týden nediskutovali o tom, kdo mi přijde v sobotu pomoci, když budu sám, tak bych neřekl ani „Popel“! Ale synci se už hrnou do tělocvičny hledat kartičky stop. Akorát Séba peláší zpátky do školy.

20. Druhá tělocvična, 11. ledna 2020 * O3

Do tělocvičny nás pouští pan školník, ovšem až na dotaz. Nevím, jak dlouho by nás nechal čekat, kdybychom se nezeptali, zda-li již můžeme jít dovnitř. Na dnešní tělocvičnu nepřišel nikdo z Modrých racků. Ještě v „civilu“ tedy schovávám lístečky Zavátých stop po různých místech tělocvičny i nářaďovny. Vpouštím manšaft a rychle se převlékám. Zrovna abych stihl zapsat první sestavu 3x4 Vydrám a téměř ve shodném okamžiku sestavu 12x1 Lišákům. Stopy nalezeny, body zapsány. Aktuální stav si lze prohlédnout v tabulce, vyvěšené v klubovně a také na webových stránkách. Pro zahřátí a rozběhání, jako již tradičně, nám slouží Jirásko. Tři kola, tři dvojice vítězů, kteří si vybojovali známku – Sky a Kayak, Hepík a Tomík, Kroky a znovu Sky. V rožku tělocvičny je lavičkami připraven prostor na Honičku s dalekohledem. Ještě štěstí, že se tato hra neboduje, protože některé „výkony“, které pár jedinců předvádí, by vedly k diskvalifikaci…

18. Vánoční Justýna, 20.-22. prosince 2019 * O3

1. den – pátek 20.12.2019

Takže, jak začít… Na pátečním srazu se ukázalo, že pouze tři členové celého našeho oddílu mají svou plnou polní (rozuměj kletr) sbalen tak, že na něm není nic dalšího připevněno. Většina má na kletru karimatku ve svislé pozici, připevněnou na boku, což je ještě akceptovatelné. Ale. Lukin má na svém kletru dole napříč připevněnou snad nafukovací dvojpostel, či co! Ale zase na druhou stranu, je to jeho první vícedenní výprava! Nakonec se ukázalo, že na Justýně je několik molitanových matrací, takže karimatky nebyly nezbytné! Alespoň to víme pro příště. Chlapci na čtyřsedadle v autobuse, zřejmě pod taktovkou Kayaka, hulákají, jako by cestovali sami. Několikrát je na tuto skutečnost musím upozorňovat! V Pohořanech si v místní restauraci Pohořanská bouda vyptáváme barely s pitnou vodou a vydáváme se do tmy směrem k Justýně. Volíme o něco delší, ovšem pohodlnější cestu.

21. Adventní výprava, Bohumínské bunkry - 14. prosince 2019 * K3

Na nádraží jsem první. To bude asi tím, že jsem přijel na kole. Mnozí hoši to pochopí až v okamžiku, kdy se vydáme na perón a já si bicykl beru s sebou. A jsou notně překvapení. Snažím se je přesvědčit, že kolo bylo uvedeno v propozicích k výpravě. Účast Trojkařů je naprosto tristní. Když už pochopím, že nemohu očekávat příchod někoho dalšího, vydávám se koupit lístky. Jsem rád, že s námi pojedou Maco a Harry. Alespoň nějaká radost.

V hale nádraží mají sraz i Svišti z Juventusu a je jich o poznání daleko více než nás. Starší hoši si je jistě budou pamatovat z klání o „Zlaté trenky“. Mezi nimi se před námi skrývá Šunka, očividně zaskočen, že nás zde potkává. Dereme se na II. nástupiště a hurá do Bohumína. Ve vlaku rozdávám 7. úsek radistické olympiády – čísla. Jsem překvapen, že kromě Sysla a Infina mají ostatní problém rozlišit sudé a liché číslo. Učivo 3. třídy základní školy!

První tělocvična, 14. prosince 2019 * O3

Na včerejší oddílovce bylo poměrně dost kluků, ale někteří se z tělocvičny omluvili. Byl jsem tedy jako na trní, kolik se nás vlastně sejde. Zde musím vyzdvihnout rodinu "Pedrovic", kteří měli mít nějakou rodinnou oslavu, ale nakonec se zařídili tak, že na tělocvičnu přišel jak Pedro, tak i jeho brácha Tomík. Hochy doplnil ještě bratranec Matyho a Krokyho Filda a v některých soutěžích i Eliška, Sigiho sestra. A ještě jsem byl jako na trní z jedné věci, a sice, zda na nás vedení školy nezapomnělo a zda nám někdo přijde otevřít. I tato obava se ukázala lichá a již před tři čtvrtě na devět nám přišel otevřít pan školník.

Zatímco se hoši převlékají, Rackové Gorka st., Kay, Ludva a Olpran schovávají v tělocvičně Zaváté stopy. Pravidla vysvětluji v šatně a současně předávám rádcům "tahák" s bodovým hodnocením jednotlivých sestav. Stopy jsou zaváty, jdeme na to...!

16. Generálka pro RODEO, 24. listopadu 2019 * K3

Mělo to být původně 102. Podzimní Rodeo, ale nakonec bylo vše jinak. Už na oddílovce je to jasné. Jeden Rys na výpravě bude asi málo. Nakonec na nádraží, na nástupu, stojí Rysové dva. Infin a Talík. Celkem je nás dvanáct členů. Tak to by to Rodeo hrát šlo. Volám si rádce k poradě a řešíme, jestli ano nebo ne.  A jak jsme rozhodli. Ani nevím, jestli dobře nebo špatně. Rodeo se odkládá na jindy a můžete si sami doplnit pro a proti. Rodeo už nebude na výpravě, ale odehrajeme ho v klubovně (v tělocvičně). Měli jsme skvělou příležitost, krásné místo, krásné počasí, rozdělení družin po čtyřech. Jenže to rozdělení i pro mne znamenalo stopku. Přeházení členů družin. Startér za 14 dnů vystřídal všechny družiny, Kupka to stihnul na jediné výpravě.  To mi prostě nesedlo. Takhle jsme si mohli klidně hodit kostkou a určit vítěze.

12 - 68. podzimní RODEO, Písařov - Hájenka 22.-24. listopadu 2019 * O3

No, tak to je „paráda“...!

RODEO – podnik nejvyšší oddílové priority a zúčastnila se jej méně než polovina oddílu! Kromě průjmových Skye a Kayaka se tohoto tradičního klání nezúčastnili ani Mink (omluva bez důvodu), Kovy (špatné rodinné plánování), Mlčoch (nachlazení), Frenky (omluva bez důvodu), Tomík a Váša (ti by ještě neunesli kletry a možná ani tíhu okamžiku), Tobi (nedělní (!!) turnaj ve florbale) a Lukin (jediný bez omluvy). Takže se bude bojovat v tristním počtu R – Čedar, Hepík; L – Gorka, Sigi, Kroky; V – Maty, Simon, Pedro. Rodeo odložit už asi nezvládneme…

Setkání s Kamem, Věžnická TVRZ, 15. - 17. listopadu 2019 *MR

Když někoho, s kým jsi se rád vídával, dlouho nevidíš nebo když se s někým, s kým jsi se rád potkával, dlouho nepotkáš, nepromluvíš, na kytaru si nezahraješ, nezazpíváš, s radostí kvituješ zprávu, že kamarád se z daleké a nelehké cesty v pořádku vrátil. To se musí oslavit, neboť o radost je nutno podělit se! (A ne ji v sobě dusit. To není pěkný!) A když se dozvíš, že nejsi sám – kdo by se rád toho projevu radosti zúčastnil, tak uděláš všechno proto, abys tam byl.

Týdny sleduješ diskusi pod plánovaným podnikem, příspěvky psané s naprostou odhodlaností a jistou dávkou bodrosti, co vše se bude robit, kdo se zúčastní, kdo nemůže a kdo koho kde přibere. Řeší se jídelníček, pumpa (hustilka), a akumulátorová baterie. A to, zda se stojí v Globusu na fašírku v žemli? To je zákon. Takže stojí! Samozřejmě, že když se soukáš z automobilu, kde s tebou nejeli ti, co jet měli, zjišťuješ že všechno je tak trochu jinak.