Šifra * OK3

Snažím se v době covidové, (ale i mimo ni), trénovat trochu mozek. Jednak mne hlavolamy a šifry vždy přitahovaly, ale také se obávám alzheimera a toto prý pomáhá.
A tak řeším sudoku, různé hlavolamy, křížovky, šifry a podobné kratochvíle.
Nedávno jsem narazil na šifru, která mne trochu rozhodila. Žádné zadání, teda ten obrázek je zadání, spíše tedy žádný doprovodný text. Jen nadpis „Šifra“. Koukám na to, a nic mne nenapadlo. Tak jsem si řekl, že odzkouším, zda jsem jen já tak slabý v luštění.
Zkuste se podívat sami, jestli s tím hnete. Pokud mi do týdne nikdo nedodá řešení, zveřejním, co je zašifrováno a nechám opět na vás, zda přijdete na způsob šifrování.
Odpovědi prosím na můj email, whatsapp nebo SMS.
Abych vás trochu navnadil: Všichni, kdo dodají správnou odpověď, budou zařazeni do slosování o hlavolam značky Hanayama z Japonska. S výběrem mohu poradit, mám jich doma přes třicet kousků.
Řešit může kdokoliv. Olomoučáci, karviňáci, starší členové, rodiče, bratr, sestra... Do slosování zařadím z rodiny jen jednoho zástupce.
(Jste-li sourozenci aktivní v oddíle, jako třeba Séba a Startér, nebo Maty a Kroky, tak pokud vyřeší oba, do losování jdou oba dva.)

*zdroj neuvádím, doplním po soutěži Smile

HANAYAMA - odkaz například zde.

Vyřešil: Ludva, Vitas, Kassa, Toncek, Infin, Simon (maminka)
Pro ostatní, kteří chtějí ještě zkoušet, zde je řešení ( ne, postup). Právě onen postup mne zajímá. Pokud na něj přijdete, zařadím vás mezi úspěšné luštitele.
Co je zašifrován,o uvádím v morseovce. Kdyby chtěl ještě někdo luštit normálně, ať neví hned zprávu.
V obrázku je zašifrováno:  .. / -. / - / . / .-. / ...- / .- / .-..//