Články

Březen 22nd, 2023

Výprava do Olomouce a na Tvrz; 15. - 19. března 2023 * K3

...a tak se nakonec rozhodlo pro dva a půl dne v Olomouci a dva a půl dne na Tvrzi...

Ve středu ráno přivážím Mývala na nádraží. Na parkovišti dovezl Séba Startéra. Séba na výpravu nejede. Musí se prý učit a vypracovat nějakou maturitní práci. To bude doma klid, destruktor a rušitel jede s námi.
Nakládám všechny kletry do auta a odjíždím sám do Olomouce. Ostatní mají koupenou jízdenku na Leo Express. Zde by měl následovat krátký zápis od Pišty, neboť já ve vlaku nebyl.
Cesta trvala něco okolo hodiny a třičtvrtě. Já, (Pišta) si sednul do dvousedadlovky s Ossim a po většinu cesty jsme hráli dračák. Před námi seděli ve čtyřsedadlovce Sysel, Mýval, Honzík a zprvu taky Talík. Sysel se samosebou pustil do dračáku také, ale kdo všechno s ním hrál, už nevím. Vedle nich seděli v další čtyřsedadlovce Donut, Startér a Júňo, kteří si vzájemně povídali a pak taky vytáhli telefon a společně se dívali na video o přežití v divočině. Zda to byl seriál, nebo dokument nevím, ale všichni tři byli přilepení na displej telefonu, takže si cestu nejspíš dobře užili. Za nimi, v dvousedadlovce, už pak seděl jen Infin, který se snažil kochat přírodou z okna. Avšak nebylo mu to dopřáno, neb ani ne v půlce cesty se Talík zvedl ze svého místa a přisedl si k němu. Poté mu kochání zkazil svým známým dováděním a neustálým mluvením. Chudák Infin si tedy cestu po svém příliš neužil. Zato Talík se bavil náramně.

na 24. března 2023 * K3

Březen 4th

35. poslední tělocvična Zimní 13*, 4. března 2023 * K3

 

Únor 11th

30. - IV. tělocvična Zimní 13* - irbis & florbal * K3

Nesvítí sluníčko, nesvítí do očí. Je sychravo, teplota padá k bodu nula. Nad hřbitovem v Mizerově se mi přihodila podivuhodná věc. Šlapu si to do pedálů, v takové té své bublině vnitřního vesmíru, modrý „rapid“ na křižující vozovce přede mnou náhle zastavuje a… sličná řidička s údivem hledí – ne na mě – ačkoliv to zprvu tak vypadalo, ale – otáčím se – a jdu málem k zemi. Téměř na pět metrů se ode mě pohybuje srneček a dvě srny. Hrabou kopýtky v listí, hledají žaludy, trsy trávy. Opatrně sundávám kletr, mám tam fotoaparát. Jakýsi vousatý chlapík, jdoucí za mnou zpomaluje a spiklenecky se ke mně přidává. Šeptá: „Mají hlad, proto jdou tak blízko k člověku!“
Co zbývá Trojkaři, než rozradostněně nenadálou příhodou dorazit na sraz oddílového podniku. (Akorát v „Hrušce“ na ulici Borovského neměly koblihy!) Scházíme se na konečně „devítky“. Talík s Bobešem zde provádí „alotria“ v režii Startéra. Ten ladí zvuk „motoru závodního stroje“ – strčil PET láhev pod zadní blatník kola. Stroj tak vyluzuje neskutečný sluchový zážitek.  

První, druhá a třetí tělocvična - 17. prosince 2022, 7. ledna a 11. února 2023 * O3

Tak to se mi "povedlo", to tu asi ještě nebylo...
Následující článek obsahuje zápisy z tří dosavadních tělocvičen současného tábornické roku Olomoucké TROJKY. Konečně!

Na konci článku jsou aktuální průběžné tabulky(tzv. "dívčí" stav) Zavátých stop i Zimní sedmičky.

Leden 29th

Výprava na Rabštejn, 28. ledna 2023 * O3

Tak jsem vám byl počátkem ledna dlouho na vážkách. Kam jen my tu poslední lednovou sobotu pojedeme na výpravu? Počasí nejisté, alespoň co se sněhu týče. A předpověď počasí mi situaci neusnadnila. Nakonec se rozhoduji a do kalendária je zanesena výprava na Rabštejn – a to jsem, prosím pěkně, kalendárium zveřejnil až po dvou uskutečněných lednových podnicích. Dokonce ani na oddílovce den před výpravou jsem nedokázal doporučit nebo nedoporučit vzít si boby!

 

Mistr uzlování, 27. ledna 2023 * O3

Účelem tohoto článku je zveřejnit výsledky lednového závodu DOD - Mistra uzlování.

Při pohledu na soutěže ve skládání Rubikovy kostky jsem dostal nápad, že si kluci budou stopovat své pokusy sami. Nakonec jsem využil staré telefony s nainstalovanou aplikací Easy stopwatch, které se k tomuto účelu perfektně hodily.
Překvapilo mě, že rozdíly v dosažených časech byly oproti klasickému stopování zanedbatelné. Celkové výsledky však nejvíce závisely na výkonu v Kombinovaném uzlování.
Tabulka je přiložena...

 

Leden 22nd

27. Skalka; 21. ledna 2023 * K3

Opis z WhatsAppu
Ráno 6:40:
„A jede se dnes?“
„Mamka říká, že venku je kalamita.“
„Jede“
„OK“
A pak jsem vyšel před dům omrknout, jak to venku vlastně vypadá… Na autě dvacet čísel sněhu, kolem auta pohroma (kalamita). No tě pic, než to vyhrabu, ujede nám vlak. Naštěstí jen necelá půlhodinka. S Mývalem odjíždíme od domu včas.
Volá Donut – autobusy nejedou podle jízdních řádů a mamka nestihne auto odházet. Jedu ještě pro něj. Než dojedeme na nádraží, volá Séba. Se Startérem budou mít také zpoždění. Na nádraží přijíždíme ve stejný čas. Napadlo něco přes dvacet centimetrů sněhu a taková pohroma.

 

Leden 7th

24. - III. tělocvična Zimní 13* - s Nikitou a Vladem * K3

 

Prosinec 26th, 2022

Mamut - Tomáš Hruška; *25.4.1972 - † 24.12.2022

Není to zrovna příjemná zpráva o Vánočních svátcích. Další z členů, který zanechal výraznou stopu v oddíle, už není mezi námi.
Věnujte vzpomínku na Mamuta při prohlížení fotografií.