10. O půl hodiny dříve…, oddílovka 3. 11. 2017 * K3

Dnes máme první oddílovku v novém čase. S příchodem zimy začínáme už o půl čtvrté odpoledne. A hoši, co doplňky nečetli a připomínky z oddílovky poslední někam vytěsnili, přišli o půl hodiny později. Dostali osm bodů a tímto to haslo. A aby jste si nemysleli, že se bojíme tmy a proto jsme porušili padesátiletý zvyk ohledně času schůzek, musím vysvětlit tento posun. Tělocvičnu máme k dispozici pouze do sedmnácté hodiny (ne do 18.30!), ale pouze do pěti. A tak, pokud nezamíříme na zasněžené školní hřiště – s čelovkami na čelech a při bojovce se nebudeme prodírat skrz černočernou tmu a větvoví porostu, oceníme tu půlhodinu navíc na parketách tělocvičny. I když mnozí přijdou později, autobusy nejezdí dle jejich přání, jiní se nedokáži přizpůsobit, a… karamba, mně to také vadí. Čtyřicet let jsem chodil na oddílku na čtvrtou hodinu. Ale za těch 30 minut na parketách se dá tolik stihnout…

  • Před oddílovkou se zde mihnul Véna, aby nahlásil, že je mu nevolno a odešel domů. V pravé tělocvičně hrajeme na zahřátí fotbálek. A to jak se synci trousí, svědčí o tom, jak pozorně četli doplňky. Jsme zde už všichni a přichází i Antek, mající rozhovor s maminkou nováčka Donuta.
  • A hned jirásko, a rovnou tři kola. Na mne jdou mrákoty. I Donut se zapojuje do hry (Ty nevíš, co je to donut ? To je ta kobliha s dírou uprostřed). Posledním jsou rozdány známky. Doráží Dodo.
  • „Uvažte na lase škotový uzel, máte na to dvě minuty. Teď!“ „Ale já mám laso v klubovně,“ dožaduje se pardonu Júňo. „To mě nezajímá!“, kontruje Antek. Jiní, co si laso na oddílovku vůbec nepřinesli, to chtějí uvázat na vypůjčeném lase. Ale to také není povoleno. Ne všichni tak obdrželi známku.
  • „Zahrajme si tu hru, kdy se mužstvo pohybuje v hřišti a čtyři metaři je vybíjejí. A naopak, když chytíš míč v poli, můžeš sestřelit kteréhokoliv metaře a dostáváš se na jeho místo. Pádím do klubovny pro gumové, téměř neklouzající mety. „Zahrajeme si „Očko“!“

Další pokračování bude zaměřeno k následujícímu podniku - Konec Indiánského léta na Věžnické TVRZI v Kozově.