19. Vánoční klubovna, 16. - 17. prosinec 2016 * O3

Zahajujeme Pexesem a myslím, že o celkovém vítězi je již po dnešním kole rozhodnuto. Rysi totiž rozdrtili Vydry v poměru 77:19, a v průběžné tabulce navýšili svůj náskok na 268:180 bodů. Pokračuje i soutěž v Přesmyčkách a skrývačkách. Dnešním, lehce zapeklitým, úkolem je nalézt ukryté věci, které lze spatřit „V klubovně“. Zapeklitým proto, že to může být opravdu cokoliv. Družinám se téměř povedla remíza, Vydry vyhrály o jediný bod 32:31. Následuje výprava do lesa, ovšem jen obrazně, v rámci sedmého kola Radistické olympiády. Mezi jehličnany a listnáči byla schována zpráva „Nikomu nemusím nic vysvětlovat.” Tentokráte nevyhrál Nadík, jenž obsadil až třetí místo. Předběhli ho Gorka a Xury. Další pořadí je následující: 4. Mink, 5. Hepík, 6. Twist, 7. Kroky, 8. Bery, 9. Čedar, 10. Sigi. Maty v termínu nedoluštil. Z našeho středu byli vybráni dva nákupčíci Xury s Čedarem. Vyráží do obchodu nakoupit potraviny na naši skoro štědrovečerní večeři.

Ostatní hoši si vyškemrali Kopanou vybiku, ale jen pár kol. Moc se mi to nezamlouvá, ale podlehl jsem. Po chvíli je vyzývám, aby se posadili ke stolům a zkusili vyrobit nějaké vánoční ozdoby na „stromeček“, ten vlastně ani nemáme! Ale Nadík jeden vyrobil z papíru. Malý, ale hezký! Ústředním vánočním motivem je tak chaloupka z perníku od Čedarovy maminky. Dávám zatím vařit vodu na čaj a po chvíli, když přichází nákupčíci, již rozdělujeme na talíře bramborový salát a smažíme rybí prsty. Je to celkem „opruz“, protože když se vařič rozehřeje na teplotu, vhodnou ke smažení, bezpečnostní pojistka se vypne a olej rychle zchladne. Nakonec jsme rybí prsty smažili na plynovém vařiči. Večeříme a potom si rozdáváme dárečky. Ve zbytku večera hrajeme Vrhcáby a také Port Royal.

V sobotním ránu se probouzíme před osmou hodinou. Balíme se a provádíme očistu obličejů a ústní dutiny. Po snídani se balíme, což nejde zcela hladce. Chlapci jsou jacísi rozjívení. Mink se „mydlí“ s někým (Kdo to byl?) smotanou karimatkou a přitom je již jako poslední nesbalený! Xury barvitě líčí svůj noční sen, jak se ocitl v blázinci s upíry, kteří na něj doráželi, a on se nemohl dostat ven, neboť ho zdržoval, a teď pozor, klaun! Nadík říká vtip, který pochopil pouze Xury. Přijde chlapík do lokálu a na tabuli vidí ceník: Pivo - 95,-Kč, Prosím, pivo - 55,-Kč, Dobrý den, dal bych si, prosím, jedno pivo 25,-Kč.

Než se rozběhneme k maminkám a vonícímu cukroví, luštíme ještě osmé kolo Radistické olympiády, kdy je zpráva „V kůlně se ozval šum.” navlečena v podobě korálků na niti. Pořadí – 1. Nadík, 2. Gorka, 3. Čedar, 4. Twist, 5. Bery, 6. Xury, 7. Mink, 8. Hepík, 9. Maty a 10. Kroky. V devět hodin se loučíme. Nadík s Twistem zametají klubovnu a pomáhají mi postavit pingpongový stůl, protože ve čtvrtek, dva dny před Štědrým dnem, proběhne Vánoční turnaj v rámci prosincového DOD.