20. III. tělocvična Zimní 13, 7. prosinec 2013 * K3

Dnes v kraťasech nedorazili ani Koumes, ani Mona, ani nikdo jiný. Naštěstí. Na trávě a chodnících leží zmrazky včerejšího sněhu. Pan školník mi kyne z vestibulu a předává klíč od nářaďovny. Tak si libuji, že nám to všechno pěkně klaplo, ale ono, jak vzápětí seznávám – ouha. Rysové jsou pouze dva. Lišáků a Vyder je po pěti. Z Modrých racků jsem tu sám.
Hrneme se do šatny a já pádím do tělocvičny rozházet zaváté stopy. Ale když zkouším klíč od dveří nářaďovny, zjišťuji, že jsme od školníka dostali špatný klíč. A protože se mi následně nedaří školníka jakýmkoliv způsobem vyrozumět, jsem naprosto zdrcen. Nedostaneme se ani k žíněnkám, ani k matracím – zkrátka se nedostaneme k ničemu. Tím bude dnes náš program pěkně ořezaný. Ještě nám mohli schovat lavičky a míče jsem mohl nechat doma. A tak jediné, co mě u srdce hřeje je to, že máme granáty!
 

Na nástupu vybírám zaváté stopy. Rysové jsou s 11 znameními předurčení k poslední pozici, dva členové toho moc neposbírají. Na rozehrání chobotničky, ale hra nabírá stejného spádu jako posledně. Po parketách se pohybuje „spací vagon“, mající za úkol pochytat zbytek oddílu. Což se pro všechny tři zástupce družin jeví jako značně nepravděpodobné. Ale což, dnes nás čas netlačí! Nechyceným rozdávám nové známky, jsou tisknuty na tvrdém červeném kartónu. Přichází rozespalý Sid a po několika minutách doráží i Dalmi, oba Rysové. Alespoň nějaká povzbuzující událost, protože dnes dva zápasy ve snajpru musí odehrát právě Rysové.

01 - chobotničky 02 - „ledoborec“ Koumes bezhlavě odhodil míč 03 - snajpra v režii Rysů posilňuje Dodo od Vyder 04 - Véna v šatech a pálící Koumes 05 - Lišáci prohrávají s Rysy 4:6

Ti v prvním duelu prohrávají s Vydrami překvapivě vysoko 3:10, druhý zápas však dotahují do vítězného konce a poráží Lišáky 6:4.  Sklízíme hřiště. A převracíme lavičky u hrazení. Ale florbal nebudeme hrát. Odehrajeme vánoční turnaj ve futsalu.
Lišáci s Vydrami hrají 0:0. Člověk nevěří vlastním očím. Kam se vytratila fotbalová generace? Hoši se neumí trefit do míče, a když už se to podaří, míč letí úplně někam jinam, než měl fotbalista v úmyslu. Hořce by Kamo, či Šamot zaplakali, kdyby naše počínání viděli. Následuje druhý zápas a Rysové poráží Lišáky 2:1, přestože nejlepším hráčem na hřišti je Lišák Runy. První kolo dohrávají Vydry s Rysi – a opět remízový výsledek, byť gólu padlo více (2:2)!

06 - vánoční turnaj ve futsalu 07 - odehráváme obě kola 08 - i turnaj v krabané se blíží ke konci 09 - Vydry versus Lišáci 10 - Vydry nakonec poráží i Rysy

Vytahujeme branky a přehrazujeme třetinu tělocvičny lavičkami. Uzavíráme turnaj v krabané. Akorát brankáře musím neustále vykazovat z brankoviště, protože nám chybí žíněnky, které toto obstarávaly. Oba zápasy vyhrávají Vydry (V:L 4:0, V:R 1:0 ).
Protože nám do konce tělocvičny zbývá ještě devadesát minut, beru si Lišáky ven před školu a zbylé dvě družiny, rozehrávají druhé kolo ve futsalu.

11 - DOD hod granátem jsme nuceni odehrát venku 12 - hází Lišáci 13 - Jack při vrhu 14 - Koumes uklízí granát do kruhů 15 - Sid

Venku je mrazivo. Zbytky sněhu se povalují po trávě. Stavíme kruhy a místo věžičky bereme Sněžkovo pitíčko. Snad mu ho nerozstřelíme. Lišáci odehrávají DOD překvapivě rychle. Runy naházel 19 bodů. Jacka přehodil Martin a dotáhl Sobík. Sbíráme granáty do síťky. Rysové se dostavili v tělocvičném úboru, pouze Dalmi a Véna si vzali mikinu. Koumes si narazil na uši akorát čepici. Sid je prostovlasý. A také nejlepší z Rysů. Hází 24 body. Což, jak se později ukazuje, stačí na 1. místo.
Nastupují Vydry. Všichni jsou v kraťasech nebo v trenkách, pouze Spider se vyzbrojil do zimy. Mladší hoši – do páté třídy hází z lajny blíže kruhu. Spider získává 12 bodů, ale jak se vzápětí provaluje, jako šesťák má házet ze vzdálenější lajny. Což také ihned napravujeme a Spider se netrefil ani jednou! Rozdíl mezi lajnami jsou necelé tři metry!! Zde jsou výsledky listopadového DOD – hod granátem: 1. Sid 24, 2. Dodo 22, 3. Švejk 20, 4. Runy 19, 5. Sněžka 16, 6. Véna 16, 7. Koumes 15, 8. Dalmi 13, 9. Mates 12, 10. Tříska 11, 11. Martin 6, 12.–13. Jack a Sobík 4, 14. Spider 0.

16 - Vydry 17 - dobrý voják Švejk 18 - dohráváme vánoční turnaj ve futsalu 19 - radistická olympiáda 20 - ...půjdeme domů! A já do práce!!

Druhé kolo ve futsalu je dohráno: L:V - 0:1, V:R - 0:2, R:L - 9:0. Turnaj vyhrávají a do konečné tabulky si 3 body zapisují Rysi. Vydry jsou druhé. Na závěr si dáváme 8. úsek radistické olympiády – ptáci. A pádíme si to domů. Já do práce. Když jsem v kanceláři vyhodil z kletru na zem míče a na psací stoly síťované pytlíky z dresy, obdržel jsem od svých spolupracovníků několik všetečných dotazů, zda budeme dnes válcovat a svařovat trubky, nebo se bude konat něco jiného. Nic jiného se nekonalo!!