20. Vánočka + finále Ping-pongu, 21.-22. prosince 2018 * O3

Posledním podnikem oddílu v roce 2018 je spojená vánoční oddílovka s finálovým turnajem ping-pongu. Již v týdnu v odpoledních hodinách se uskutečnily družinové turnaje, ze kterých postoupili vždy tři nejlepší. V úterý se o postup do sobotního finále utkali Lišáci. Z jejich družiny postoupili Sigi, Gorka a Kayak. Ve středu, pod bdělým dozorem Kaye, proběhl družinový turnaj Vyder. Z něj se kvalifikovali Sky, Pedro a Maty. Čtvrteční odpoledne bylo vyhrazeno pro Rysy. Jejich turnaj odšéfoval rádce Čedar.  Do finále se dostali Čedar, Mink a Hepík.

 

V pátek jsme se sešli v tradičním čase jako na oddílovku, ovšem manšaft byl obtěžkán kletry, někteří karimatkami a spacáky volně nesenými v rukou. Chybí pouze nováček Štěpán a Rafan, který se v prosinci neráčil vůbec přijít!! V úvodu oddílovky pokračují dlouhodobé soutěže, aby se vyplnilo další políčko v tabulkách. Nejprve třetiny družiny hrají u tří stolů Pexeso s tímto výsledkem R = 29 (93), L = 39 (115) a V = 28 (80). Vzápětí následuje Radistická olympiáda – klínové písmo. S malinko podlou zprávou „Michal se na Lexu ušklíbl.“ si hoši poradili v pořadí 1. Sky, 2. Gorka, 3. Maty, 4. Čedar, 5. Pedro, 6. Simon, 7. Sigi, 8. Kroky, 9. Zik, 10. Mink, 11. Hepík, 12. Mlčoch, 13. Tobiáš a 14. Kovy. Ostatní si dnes bod nepřipíší. Družiny se dělí na trojkaře a trojčata a všem skupinám je rozdán hrací plán Bombiče. Rysí trojkaři připisují tři body, Lišáčtí trojkaři body dva a trojčata Vyder zásluhou Pedra tři body. Průběžný, tzv. dívčí stav, je R – 11 bodů, L – 6 bodů, V – 15 bodů.

Odcházím koupit bramborový salát a rybu. Hoši zatím zdobí klubovnu. Nemáme stromeček ani jehličnatou větvičku… Po návratu jsem překvapen nápadem (koho?) a výrobou stromečku ze dvou smetáků, jedněch hrabí (divné slovo – prostě byly použity ještě jedny hrábě…), zeleného krepáku a elektrických světýlek! Hurá, máme stromeček! Stůl je prostřen bílým ubrusem, objevuje se cukroví, oříšky vlašské a burské a dokonce i popcorn. Gorka rozdává bramborový salát. Mezitím se na pánvi smaží ryba… Večeříme. Následuje rozdávání dárků. Poté se již jen věnujeme hygieně a uléháme do spacáků. Na dobrou noc posloucháme Chatu v Jezerní kotlině.

Vstáváme v osm hodin, do deváté snídáme a balíme věci. V klubovně zůstávají jen finalisté prosincového DOD a hrají, hrají a hrají. Turnaj skončil až o půl páté odpoledne! Výsledky viz níže…

Všem krásné svátky a úspěšný a pohodový rok 2019!