22. Vánoční nadílka - tělocvična školy U Lesa; 22. prosince 2018 * K3

Vánoční nadílka, DOD - střelba, DOD - ping-pong; úkolů pro jednodenní šestihodinovou tělocvičnu víc než dost. 
Předem domlouvám ping-pongové stoly, tedy spíš domlouvám, nedomlouvám. Půjčujeme si je skoro bez dovolení. Snad jsme tím nikomu neublížili. Mohu tímto majitelům jen poděkovat a zároveň doufat, že to číst nebudou.
Předem domlouvám vzduchovku od Kassy. Testujeme ji na setkání starších na Tvrzi. Tahle španělka, je spíš malorážka než vzduchovka. Razance střel je proti Slávii brutální.
Předem domlouvám Toncka pro střelbu. Má zbrojní průkaz, je u armády, určitě to zvládne lépe než já.
Pomoc mi slíbil také Dalmi a Kamo.

Scházíme se v 13:00. Školník mi v jednu hodinu na můj telefonát odpoví, že už jede a zavěsí. Odkud ale jede a kde je se nedozvím. Naštěstí dorazí v 13:03. Vánoční nadílka může začít.  
V autě mám materiálu téměř jako na zimní tábor. Parkuji až u vchodu tělocvičny. Účast je příjemná, 18 členů. Schází pouze Osi (omluven), Pišta a Vendy.
Na rozehřátí, po vytažení velkých matrací, hrajeme dvě hry Jiráska. Pak už musí začít příprava pro ping -pong a střelbu. Rozmisťujeme stoly a Toncek si zajišťuje střelnici tak, aby byla v bezpečné zóně.
Na nástupu vysvětluji pravidla ping-pongu a systém vyřazovacího pavouka. Z každé družiny nastoupí pět hráčů. Jeden hráč získá divokou kartu (Cecil). Pavouk má na začátku šestnáct pozic.
Tři členové nikdy nehráli ping-pong (Séba, Startér a nevím kdo). Pravidla nezná asi 90% hráčů. Tak to bude paráda. Když sledujeme rozehrávky, musíme se smát. Vypadalo to jako v nějaké grotesce. Někteří drží pálku jako prase kost. Pro veterány, ale i pro Dalmiho, Toncka, věc nepochopitelná a úsměvná. Při jednom nástupu jsem se klukům omluvil, protože opravdu mnozí nikdy nehráli a mnozí to možná jen někde viděli. To je potom těžko předvádět nějakou mistrovskou hru. Překvapivě, na konci turnaje mnozí už hrají podstatně lépe. Startér, který hraje poprvé v životě získává třetí místo a na hru se dá i chvílemi dívat. Nevyhneme se ale tomu, že zápasy musí kontrolovat rozhodčí. Tady pomohl hodně Dalmi a Mona. Jediný hráč, který nepotřeboval rozhodčího a také sám pomáhal byl Dodo. 
První místo Dodo, druhé Donut a třetí Startér. Ostatní viz. tabulka.
Volní hráči, případně ti, kteří již vypadli z turnaje, nastupují u Tonca na střelby. K dispozici byly tři vzduchovky. Při volbě vyhrála samozřejmě Kassovka - protože má optiku. Co přesně se dělo na střelnic, nedokáži popsat, protože mne ping-pong zaměstnal naplno. Střelba trvá o něco déle. Ping-pong už je dávno ukončen a zbyl čas na pár dalších her.
Výsledky DOD - střelba - první místo Donut, druhé Shrek, třetí Tříska. Ostatní viz. tabulka. 
Pokud bych měl hodnotit DOD jako celek, tak se musím uklonit Donutovi. První a druhé místo. Kdybych si měl na něj vsadit, nedostal by se do první desítky. Jak říkává Kamo: "Je to borec." Blahopřeji k takovému výsledku. Mimochodem Kamo mi přichází pomoci, když už je turnaj dohrán. Je to borec.
Ping-pongovou hru kolotoč nezná skoro nikdo. Po vysvětlení pravidel a po několikerém znovuvysvětlení pravidel hrajeme a hrajeme. Čeká se totiž na dostřílení. Stihneme i foukandu, tu už taky oddíl roky nehrál, není kde a na čem. Ping-pongový stůl se do klubovny nevleze. O co v této hře jde, je patrné na fotografiích. 
Přichází Odra na promítání. To asi nebude... Stihnul jsem si s ním jen povrchně popovídat. 
Pak ještě hrajeme úpolovou hru s třinácti míči a jednu s tenisáky. Na závěr několik her Jiráska, netradičně se čtyřmi míči. Her jsem měl připraveno podstatně více, ale protože pinec a střelba se protáhly, vše se nestihlo. Nevadí, odehrajeme příště. Já vlastně nestihnul ani sníst a vypít svoji svačinu, vlastně jsem se šest hodin neposadil. 
Celá nadílka vrcholí výměnou dárků. Sedíme na lavičkách v kruhu (čtverci), uprostřed tělocvičny. Snad jsou a snad byli dnes všichni spokojeni.
Šunka mi předává dárek pro oddíl, jediný si taky vzpomněl (nebo jeho maminka). Dvě náhradní LED žárovky do klubovny. Děkujeme.
Cecil mi předává osobní dárek od maminky, prej, že jsem to s ním vydržel. Bombóny toffifee. Tož děkuji, a není to málo?
Víte vy vůbec, že vaše děti pedagogicky kopu do zadku a nic jim nedaruji. Oni mi to úspěšně vrací, kopou mne ještě více a občas taky ničí na duši. Na druhou stranu bez nich bych asi byl podstatně starší a možná ještě víc nepříjemný, než bývám. Nebo-li jinak, kdybych s nimi nechtěl být, tak už dávno s oddílem nejsem. Tím jsem chtěl neobratně všem klukům poděkovat za to, že do oddílu stále chodí a oddílových schůzek, výprav, expedic a táborů se účastní.
Děkuji Dalmimu za organizační pomoc.
Děkuji Tonckovi za kompletní přípravu, průběh a vyhodnocení střelby.
Děkuji Kamovi za to, že přišel.
Děkuji Odrovi, za to že přišel a na závěr oddílu věnoval 1.000 Kč. Tím vlastně téměř uhradil náklady na dnešní akci. Tělocvična, terče, diabolo, pingpongové pálky a míčky, bombónky..., no ještě jsme lehce v mínusu.

Přeji Všem účastníkům, rodičům, starším členům a příznivcům oddílu hezké prožití Vánočních svátků.

                                                                                                                                                      @ntek