24. Tří králová oddílovka - 6 . ledna 2017 * K3

Venku mrzne až praští. Oddíl je nalezlý už ve vestibulu školy. Je zde i Sochor se starým Sochorem (starého Sochora dnes vidím už podruhé – přivezl nám kamiónem do fabriky dva 10-ti tunové svitky pásové oceli – otevíral jsem mu rolovací vrata haly. (Svitky bude dělit zase fotr od Salyho)). Přinesl dataprojektor a vysvětluje mi jak se mohlo stát, že jsme neměli přístroj na Vánoční nadílce. Starý Sochor si se zájmem prohlíží klubovnu a nešetří slovy chvály na adresu Patky a jeho pomocníků. Potřebuje na jaře zrobit na chatě altán.

Zahajujeme čtvrt hodiny po půl čtvrté. Je zřejmé, že už nikdo, kromě Doda nepřijde. Valíme se do tělocvičny. A hned vytahujeme z nářaďovny „bucláky“ – velké žíněnky. Na rozcvičení honička ve trojících. Všichni dostali babu a potom tři kola „jiráska“. Dnes je to nějaký slabý odvar, snad to bude tím, že je nás pouze třináct.

Chřipka řádí i v našich řadách, ale omluvili se pouze Tříska a Startér. Přichází Dalmi, Shrek a nakonec Dodo. A pořád je nás třináct. Jak to ten Runy počítal? Do OZNB hrajeme eskymáckou vybíjenou. Tři kola. Sysel si stěžuje, že je vždy hned vybitý. U „jiráska“ si nevedl jinak. Velmi dobře si počínají pouzí tři Lišáci. Po třech kolech obsazují druhé místo, především zásluhou Júňa. Jasně mají navrch Rysové.

To se vzápětí ukazuje i při „buch-buchu“ do Zimní 13. Rysové kouzlí s míčem, jejich hra vykazuje nápad. Vydry hrají systémem „hurá!!“. A tak se i stalo, že si při jednom útoku Švejk, ani neví jak, podvrtnul kotník. Pěkné jelítko mu naskočilo. Dodo odbíhá namočit šátek a Švejk si stahuje bolavé místo. Naštěstí je už dohráno. Rysi vítězí 9:4. Sklízíme „bucláky“, vytahujeme pouze jednu lavičku.

Pro přípravu na lednové DOD rozbíháme kombinované uzlování. Běží se jenom na dvě družiny, nemáme tolik las. (Teď si uvědomuji, že jsem nezkontroloval povinné věcičky!). Zde vítězí Lišáci, nejenom, že se jim ve dvou kolech nerozvázal ani jeden uzel, ale oba časy byly nejlepší. Druzí jsou Rysové a Vydry až třetí. Švejk váže dračku, aby nemusel namáhat nohu. Odklízíme lavičku a obtěžkání výzbrojí se přesouváme do klubovny. Švejk odchází před školu a do šátku si cpe sníh.

V klubovně, kde teploměr ukazuje teplotu o 30°C vyšší, než by byla v klubovně na stadiónu, (karamba – venku -10°C, v klubovně -12°C, zde +22°C), se převlíkáme. Jsou rozdány karty pexesa. Dnes si žádná skupina nestěžuje, že ji chybí karta. Před hrou každý píše na papírek svůj tip, která že to družina dnes vyhraje. Lístky sbírá Dodo do ocelové vojenské přílby – „blembáku“. Během hry, kdy stříhám 11. úsek radistické olympiády registruji nový výraz „spálená“. Musím se zeptat, co to znamená. Tři Lišáci deklasují obě družiny. Protože všichni tři sázeli na sebe, získávají 2 známky. Ostatní nic, protože taktéž sázeli na svoji družinu.
                                                                                                                                                             MOna