31. poslední tělocvična Zimní 13, 12. března 2016 * K3

Ráno škaredě, zamračeno, mokro, zima. Počasí nám jde na ruku. A my jdeme do tělocvičny. Pro výzbroj k nám dovalil Rybařík a odvezl mě i s ní do Ráje. U hlavního vchodu školy je už chumel hochů. Vybízím je k odebrání bedny s kyrlingy, míčů a brašen s florbalkami. Suneme se ke vchodu do spojovací chodby. Pan školník nám otvírá a vpadáme do šatny. Přichází Fili. Aidi už dostal zaváté stopy určené k poslednímu rozhozu.

Dobíhají poslední opozdilci. Převlíkáme se a na povel pádíme do tělocvičny a vrháme se po zavátých stopách. Nástup, prezentace. Rysům chybí nemocný Filo, Tomáš a Shrek na jehož účet se vtipkuje, zda ještě nezametá listí před blokem. Rádce Lišáků je na lyžařském výcviku a Vydrám schází Vítek. Družiny hlásí počet nalezených stop. Vytahujeme velké žíněnky a na rozcvičení honička ve trojicích a hned jdeme na dohrávku buch-buchu.

Vydry deklasují Rysy 19:3. Páťa se po zápase odplížil na chodbu a zcela vyčerpán vybryndal minerálku na zem. Tak veliký chlapec a taková blamáž. V druhém zápase vzdorují Vydrám Lišáci a buch-buchové Vyder, Mates a Véna nejsou ani jednou zasaženi. Zato lišáčtí buch-buši schytali 9 zásahů.

Odehráváme kolo snajpra, které mělo být v únorové tělocvičně. Lišáci prohrávají oba zápasy – s Vydrami 3:11 a s Rysy 2:12. Inu Saly chybí, protože se věnuje sněžným sportům se svým ústavem. 

V ostrůvcích řádí Rysové. Po jejich čistce zbylo pouhých 6 trosečníků. Lišákům uteklo 12 trosečníků a Vydrám 10. Rysové vyhrávají celý závod Zimní 13, což není niujak překvapující a potvrzuje to jen Antkova slova, že u Rysů jsou samé gorily. (Pouze Koumes je ledoborec!)
V gymbalu, karamba nepřesvědčujte mě, že se kdysi hrálo s větším míčem, je to stále ten stejný, akorát se během těch let nějak scvrkl, či co. Anebo vy jste vyrostli. Ale je to opravdu stále ten stejný gymbal. A stále stejně to bolí, když dostanete pumelici do obličeje. Dohráváme první kolo. Další už nebudeme začínat. Přestože na obou stranách vypomáhají Rackové Fili a Aidi, kteří se v poločase vystřídali, prohrávají Lišáci s Vydrami 12:1. Herní projev Lišáků je zajímavý. Pohybují se všude tam, kde není míč. Pak se člověk nemůže divit, že jim góly padají do branky.

Taktéž v irbisu odehráváme pouze jeden zápas, abychom ukončili 1. kolo. Rysi vítězí nad Vydrami těsně 2:1. Velkou zásluhu na tom mám brankář Rysů – Páťa, který v brankovišti kouzlil.
A je na řadě poslední kolo ve snajpru. Dva zápasy hrají Vydry. S Rysy prohrávají 9:6, ale Lišákům nasolili výsledek 12:3. Velkou perlou Lišáků byl zvolen Júňo, řádící na hřišti jako „černá ruka“. Dlouho, dlouho trvalo soupeřům, než se jim podařilo ho vybít. Přestože Lišáci dnes všechny zápasy prohráli, celkově ve snajpru vítězí, takže si z toho nemusí dělat těžkou hlavu. Při druhém zápasu si Sobík hrál s vypínači světel a zhasnul jednu větev. Aidi přispěchal napravit Sobíkův nepochopitelný kousek a vypnul nám i druhou řadu osvětlení. Blahoslavení buď chudí duchem!!

Já vím, že jste se na zápasnické třídy tak těšili, ale nezbude na ně čas. Je třeba dokončit florbal. Dva medvídci – Koumes a Vendy se marně shání po brankářské výzbroji, ale tu jsem zapomněl Rybaříkovi šoupnout do auta. Koumes se tedy obléká do zimní bundy (ne svoji!), ale po pár minutách zápasu ji odhazuje, protože mu je teplo. Při zápasu s Vydrami chytil Júňo míčkem takovou pecku na prsa, že došlo k incidentu mezi ním a Sobíkem, který přispěchal vysmát se mu do tváře. Už je žene rozhodčí od sebe. Júňo mizí na chodbě, kde se to snaží rozdýchat. Vydry podléhají Rysům 5:6, ale poráží Lišáky 12:2. A to je tak všechno.

Ne, ještě ne. Jaká by to byla tělocvična, kdybychom ji neukončili „jiráskem“. Dáváme tři hry. Uklízíme žíněnky a nářaďovnu. Vybíráme známky a zbylé zaváté stopy, co družiny už nemohou udat. Ukončujeme Zimní 13 huronským „ZDAR!“ a odcházíme do šaten. Starší borci odnáší výzbroj k autu Rybaříka, který zde už je. Vyháním poslední opozdilce a zabouchávám dveře. Skončil další ročník Zimní 13. Nazdar!!

                                                                                                                                                                                               MOna