32 - čtvrtá tělocvična, 2. března 2019 * O3

Poslední tělocvična třicátého sedmého ročníku oddílové činnosti je za námi. Dlouho to vypadalo zase na fiasko. Ještě před vypuštěním již seřazeného manšaftu na Zaváté stopy, bylo v zástupu pouhých osm borců. Naštěstí poté ještě dorazili opozdilci Mink, Tobi a se zlomeným palcem levé ruky i Sigi.

Startujeme. Poslední zaváté stopy jsou nalezeny, poslední kombinace odevzdány. Soutěž celkově opanovali sběrači Lišáků, o druhém místu pro Vydry muselo rozhodnout vyšší skóre (součet) ve znameních. Tři kola Jiráska přinesla známečky Gorkovi, Minkovi, Pedrovi, Sigimu a dvě Skyovi. Dnes musíme ukončit, díky katastrofální účasti (zejména v únoru), notně zanedbanou Zimní sedmičku. A jdeme na to.

Nejprve S.A.C. Průměrem na jednoho běžce vítězí Lišáci (Ø 25,2 vt.) před Vydrami (Ø 25,5 vt.) a Rysy (Ø 34,9 vt.). V průběhu tohoto akrobatického cvičení jsou rozdělena dvě největší pole volejbalového hřiště a vzniklo tak šest „tříd“. Již jistě tušíte, že se bude zápasit o body do DOD v Zápasnických třídách. Ztrácíme pár slov o způsobech čestného boje, odloženy jsou brýle. Letos byly k vidění líté boje, a to hned v několika třídách. Také několik bolístek bylo téměř oplakáno, ale o tom jsme se před zahájením také zmínili. A takto nakonec zápasení dopadlo: 1. Gorka, 2. Čedar, 3. Mink, 4. Sky, 5. Maty, 6. Kroky, 7. Pedro, 8. Tobi, 9. Frenky, 10. Simon, 11. Kovy. Následuje turnaj ve Snajpru. K Rysům (pouhé tři kusy v družině) se přidává Modrým racek Kay. V prvním zápase vítězí Lišáci na Vydrami 4:1, v druhém Vydry nad Rysy 3:0 a ve třetím podlehli Rysi Lišákům 1:2. A máme tu další úpolovou soutěž – Ostrůvky. O způsobu boje platí v podstatě to samé, co u Zápasnických tříd, a to včetně bolístek. I ty se vyskytly. Rysové, ve třech lidech, si mákli. Zejména s posledním osadníkem ostrůvků Gorkou. Dosažené časy jsou následující R – 6:28, L – 3:43, V – 4:13. Je jasné, že již nestihneme odehrát Hu-tu-tu, což je nakonec asi dobře, protože se jedná o další fyzicky náročnou úpolovou hru. Poslední soutěží, která je zařazena jako sedmá, volná, je Pukaná. V ní vítězí přesvědčivě Lišáci, kteří přehráli Rysy 7:0 a Vydry 7:1. Souboj o druhé místo byl napínavý a po výsledku 7:6 jej pro sebe získávají Vydry. Posledních osm minut vyplňuje znovu Jirásko. V prvním kole si známku připisují Simon a Pedro, ve druhém, posledním další dva hoši. Ale to jsem si již nezaznamenal. Třeba se někdo přihlásí…

Níže jsou ke shlédnutí konečné tabulky Zavátých stop a Zimní sedmičky. Také pár, veskrze ne moc povedených, fotografií.