33. Čtvrtá - poslední - tělocvična, 17. března 2018 * O3

„Ráno“ nás překvapilo mrazivým počasím. Ve tři čtvrtě na devět byly tři stupně pod nulou. Kay zpytuje svědomí, že si zapomněl čepici. Všichni ostatní ji mají nasazenou. Paní Geschwinderová nás naštěstí nenechala dlouho čekat a tak můžeme vklouznout do šatny a převléknout se. Zaváté stopy jsou Kayem a Olpranem „zaváty“ po všech různých skrýších tělocvičny a již můžeme začít!

Z aktivních hochů chybí pouze Twist, který se včera omlouval, a Bubla, který se neomluvil. Na nástupu chlapce zpravuji o tom, že nás čeká několik úpolových soutěží a apeluji na zásady čestného boje, jakožto i na hrdinnou akceptaci případných „bolístek“.

 

Nicméně, začínáme dvěma koly Jiráska. V prvním se posledním třem hráčům dlouho nedařilo jednoho vyřadit, proto Olpran kolo ukončil a známky získali všichni tři – Sigi, Pedro a Mink. Ve druhém to byli Matyáš, Pedro a Sky. No, a ve třetím, hochy vyžádaném kole, to byli Simon, Hepík a znovu Pedro.

Zatímco dvě největší pole volejbalového hřiště jsou křídovou čarou dělena Modrými racky na poloviny, vysvětluji pravidla březnového DOD, kterým jsou Zápasnické třídy. Všichni hoši obsazují první třídu a po zaznění pronikavého hvizdu se klubko bojovníků „mele“. Kroky cosi mudruje o agresivitě, ale to již je o třídu níž, boje pokračují, snad každý má nějakou „bolístku“. Těžce tuto situaci nesou Maty a Mink, který dokonce dobrovolně odstupuje. A jak to celé zápasení dopadlo? Takto: 1. Xury, 2. Gorka, 3. Sky, 4. Čedar, 5. Sigi, 6. Rafan, 7. Matyáš, 8. Mink, 9. Pedro, 10. Kroky, 11. Maty, 12. Kayak, 13. Hepík, 14. Simon a 15. Bery.

Následuje turnaj ve Snajpru, který jsme z důvodu chabé účasti zapříčiněné nemocemi, nemohli minule ani zahájit. V prvním utkání se Lišákům podařilo porazit Rysy 2:1, v druhém zápase Rysi prohráli s Vydrami 0:4 a poslední mač Vyder a Lišáků skončil výsledkem 5:0.

Poslední časy jsou zaznamenány i do tabulky S.A.C.u. Na výsledné časy, stejně tak i na ostatní výsledky se můžete podívat do tabulek pod tímto zápisem.

Ostrůvky stihly v minulých tělocvičnách odehrát pouze Lišáci. Dnes se tedy snaží z ostrůvků vytlačit a pochytat všechny ostatní hochy Rysi, jimž se tento úkol zdařil v čase 2 minuty 27 vteřin, a také Vydry, které se s tímto úkolem trápily 9 minut a 16 vteřin. V této soutěži Vydrám znatelně chyběl Twist!

Posledním utkáním mezi Rysy a Lišáky je ukončen i turnaj v Hu-tu-tu. Zápas to byl vyrovnaný, vyřadit se jeho průběhu podařilo i takové „váhy“ jako jsou Xury nebo Gorka! Konečný stav 3:2 pro Rysy.

Na závěr hrajeme na polovinách tělocvičny Florbal. Jednu část obsadila „trojčata“ s Kayem a Kassou, v druhé polovině hrají „muži“ s Olpranem. Tak nakonec jsem se taky trošku zapotil…

Na závěr snad ještě zbývá dodat, že jsem v tělocvičně nepořídil ani jeden snímek. Všechny vyly vyfoceny, pravděpodobně, Matym a Krokym.