Kalendárium

Medvedia skála - Sv. Hubert

Oddílová činnost v nastávající sezóně.
Televize a naše vláda nás neustále mate a vydává rozporuplné příkazy a nařízení. No, ale k věci. Mluvil jsem zatím jen s ředitelkou školy U Lesa (a také s novým školníkem). Přístup této školy je vcelku vstřícný, dlouhodobé „partnery“ mimoškolní činnosti nechtějí moc omezovat.
Florbal začíná hned v úterý 1.9.2020. Nesmíme jen používat šatnu, protože už ji po nás nemá kdo vydesinfikovat. Možná budeme muset také počkat, než ze školy odejdou tenistky a pak tam teprve vstoupit. Uvidíme…

Nový školník bydlí v Karviné Hranicích a už se moc dobře na soboty netvářil. Ředitelka nabídla spíše ekonomku školy, která bývá v soboty často v kanceláři. Tak jsem zvědav, jak to půjde a zda bude k dispozici i nářadí.

Škola Prameny – klubovna. Ve škole v pondělí nikdo nebyl. Zjišťování, jak to bude s činností zde, nechávám na Monovi. Já mám první dva pátky odpolední.

Zahajovačka by měla být v pátek 4. září v 16:00. Jestli opravdu bude, potvrdí Mona.

(Foto: Medvedia skála - Sv. Hubert. První plánovaná výprava)

 

Původně jsem zde chtěl uvést kompletní kalendárium v tabulce. Když jsem to měl kompletně hotovo, celé se mi to smazalo. Proto volím jinou formu, poněvadž už se mi do tabulky znova nechce.
Sám se potýkám s nedostatkem volna. Už nemám moc dovolené. Jen samotný tábor mi vzal 13 dnů dovolené. Snažím se o výměny směn a také, a hlavně proto plánuji toto kalendárium.


Září
Zahajovačku a další oddílovku mám odpolední směnu.
První výprava – zahajovací, bude v sobotu 12. září. Pojedeme na Velký Polom přes Medvědí skálu. Trochu delší trasa, cestou, necestou, na místa, kde se mnozí z vás ještě nepodívali.
Další výprava by mohla být v sobotu 26. září. Tento prodloužený víkend jedu na rodinný sraz. Ani nevím, který ročník.
Nevím, jestli je třeba sraz BVÚ a zda by Mona s vámi chtěl někam vyrazit.


Říjen
Tady by měla být první, sobotní tělocvična ve škole U Lesa. Rád bych napsal 3. října, ale nevím, neslibuji. Uvidíme, jak to půjde s novým školníkem, případně ekonomkou.
Od 8. do 11. října odjíždím s pár staršími do Nízkých Tater, takže tento víkend s oddílem nic neplánuji.
pátek 16. října až do neděle 18. října – Podzimní RODEO. Místo – Kamova Bouda. Je to na Slovensku, nutný cestovní doklad. Potíž může nastat, pokud Kamo bude mít vojenské cvičení. Pak bychom museli spoléhat na Třísku, případně přeorganizovat místo (Tvrz). Také je třeba zajistit spřátelené řidiče, kterým nevadí, že blinkáte, hrajete dračák a máte špinavé bagany.
28. října začínají podzimní prázdniny. Plánuji zde pětidenní výpravu na Tvrz – do neděle 1. listopadu.
Jestli to bude oddílová akce, nebo jen omezený počet na dvě auta, záleží na vás. Zda zareagujete včas a napíšete, že byste se rádi zúčastnili.
Mohlo by se jet i jinam, třeba Pavučinka s O3 by nebyla špatná. Jenže zařídit chatu, chalupu, to se musí plánovat mnohdy rok dopředu. Všechny prodloužené víkendy a prázdniny bývají obsazené.


Listopad
Pro mě hodně špatný měsíc s volnem o víkendech. Všechny dny o víkendech pracuji. Můj pracovní kolotoč je nastaven tak, že mám celý víkend volný jednou za osm týdnů. Zkuste něco naplánovat...
Opět jedna sobotní tělocvična, a to 7. listopadu nebo 21. listopadu.
13. – 15. listopadu tu asi nebudu. Plánujeme nějaké soukromé hraní, herní víkend (Maco, Meďák a Šamot).
Sobota 28. listopadu – výprava do Beskyd.


Prosinec
Víkendy 5. – 6. prosince a 12. – 13. prosince. Jedna sobota tělocvična a jeden víkend – od pátku bych rád jel na Tvrz. Spíše jen dvě auta, pokud seženu někoho, kdo by jel se mnou.

Pátek 18. prosince – Vánoční nadílka
Mimochodem 23. prosince mám noční, přijdu domů, vyspím se a jdu na Vánoce na odpolední. Na Silvestra mám noční. Skvěle mi to letos vyšlo Sad

Sečteno – páteční oddílovky, úterní florbaly, 3× sobotní tělocvična, 2× jednodenní výprava, 3× vícedenní výprava.
Pokud Mona naplánuje ještě něco dalšího, třeba na konci září, bude naše činnost snad dostačující.

Další měsíce neuvádím. Uvidíme, co se bude dít, jak nás potrápí karantény a co bude, když nás nepustí do škol.


Komunikace – vadí mi, že mnozí z vás absolutně nekomunikuji, nedají vědět, zda informace četli a rozumí nebo nerozumí jim.
Pro mě je nejvhodnější komunikace s vámi vždy na našich stránkách. Veškeré diskusní příspěvky jsou zde neveřejné. Nikdo, mimo registrované osoby, je nevidí.
Nebráním se ani jinému druhu komunikace. Odpovídám na SMS, emaily, beru veškeré hovory, používám WatsApp.  Pokud volíte tuto komunikaci, prosím podepisujte se. Nemám všechna čísla uložena a mnohdy nevím, kdo mi píše. Nevadí mi, pokud za člena komunikují rodiče, případně jiný zástupce.
V kalendáriu je několik vícedenních výprav. Všechny budou s dopravou auty. Neozveš-li se včas, může se stát, že nepojedeš nikam. Nebude pro tebe místo v autě.
Může se také stát, že některá akce bude „množstevně“ omezena. Na Tvrz většinou jedou dvě auta – osm členů. No a co mám dělat s těmi, co nemají zájem, anebo mají, ale nic neví, nereagují. Prosit je?
Také bych rád ještě stihnul alespoň jednou výpravu na Malou Fatru. Ale to bude určitě někdy v týdnu a jen podle zájmu. Už se mne pár lidí ptalo na výpravu na Velký Rozsutec s východem slunce.
Další možná činnost - herní doupě u nás ve sklepě. Myšleno - stolní hry, ne PC pařeniště. To ale nechám na vás. Zázemí máte. Musíte se jen sami domluvit.


Nováčci. Počítám-li dobře, v oddíle je 18 aktivních členů. Na táboře bylo 12 členů. Další je Cecil, Honzík, Kubík, Kuba, Ossi a Roy. Se Shrekem už moc nepočítám.
Chtělo by to pár nováčků. Když se podívám na jména a věk, tak by mohl přivést nějaké kamarády jen Ossi, Talík, Honzík a Kubové. Průmyslováci a gympláci už nikoho nepřivedou. Ale mohou tlačit, právě na tyto mladší členy. Prosím, pomozte!


Příspěvky Asociace TOM – pro všechny, letos jednotná cena – 200 Kč.
Permanentka pro florbal a oddílové tělocvičny – 200 Kč. Pokud jste měli zaplaceno na loňskou sezónu – letos zaplatíte jen polovinu, tedy 100 Kč. Nechcete-li permici, stojí vás jedno hraní florbalu 20 Kč, oddílová, sobotní tělocvična 10 Kč.


Test komunikace – napiš příspěvek do diskuse, případně tvůj zástupce a já zde vymažu tvé jméno.
Kuba, Mates, Pišta
(patnáct z osmnácti)