Klubovní kalvárie * K3

Takhle přesně to nebylo. Kdo čte diskusi na našich stránkách, všechny informace byly postupně zveřejňovány.

O tom, že o klubovnu přijdeme jsme věděli asi dva roky. Ten závěr byl ale přesný. Nejprve bylo „možná pár měsíců“, nakonec to bylo do týdne. V naší, dnes už bývalé klubovně, se usadilo vedení stavební firmy. Budou ji taky používat jako svačinárnu a šatnu. Pro nás už samozřejmě nepodstatná informace. Na závěr stavby bude klubovna zbourána.
 

 
Tato Červenáčkova slova asi vystihují vše. Klubovnu jsme měli v pronájmu 20 let. Pravda, byla v zimě trochu nevytopitelná a program v -10°C nebyl to pravé, ořechové… Druhý problém byla nepřítomnost sociálního zázemí (WC a umývárna).

Jinak samé pozitiva. Jen údržba a nějaká úprava v posledních letech byla bezpředmětná a na klubovně to bylo znát.
Nelíbil se mi hlavně vztah hochů k historické výzdobě, hlavně plackám. Nějaký úklid vlastních odpadků nepokládali za nějakou povinnost. V nové klubovně se tohle musí zlepšit.

 Tady musíme asi nejvíce vyzvednout klan Rybaříků. Ryba se doslova vnutil s prostory a s přepravou klubovního materiálu. Většina věcí je uložena v jejich firmě NOTIA. Obsadil jsem také tchánovu garáž.

Mour například přijel až z Prahy, aby nám pomohl s balením.
Další pomocníci byli Maroš, Šamot, Norek, Kamo, Sněžka, Danny a nevím kdo další, prosím ozvěte se…
Členové oddílu také pomáhali. To co předváděl Runy a Koumes, to jsem nezažil. Vetešníci k pohledání. To, co jsem vyhodil, oni brali domů a ještě se o to přetahovali.

 

 


Musím napsat, že předání klubovny a komunikace s magistrátem o našich dalších možnostech byly velmi slušné a vstřícné. Magistrát zastupoval Pavel Lyčka a ing. Richard Kajzar. Další jednání přebírá Pavel Janura. Ten má na starosti školství a v těchto prostorech hledáme naši novou klubovnu.
Nejprve se ozývá ředitelka školky Ing. Bc. Martina Foltynová. Mona reaguje okamžitě a po prohlídce prostor domlouvá vše potřebné.

Pak to trochu zadrhne na byrokracii. Místo Pavla Janury, který má na starosti školy a ne školky, přebírá další komunikaci Petra Čablíková.
Klubovně ve školce na ulici Školská už nic nebrání. Snad jen podpis smlouvy.
Nechci opomenout poděkování Rybaříkům, za nabídku postavit klubovnu na pozemku jejich firmy NOTIA. Považuji to za něco neskutečného, moc si toho vážím.
Nějak jsem toho Rybu v článku přechválil. Budu muset najít něco, čím ho trochu potopím, protože to s ním jinak nevydržím. A to nemluvím o tom, až si to přečte Mozol.

Poděkování patří také všem, kteří jakkoliv pomohli, zajímali se, radili, drželi palce…Co k tomu říct, nová klubovna je malinká, ale útulná. Bude s ní dost práce, než bude vyšperkovaná podle našich představ. Určitě uvítáme pomocnou ruku a spoustu nápadů.
Do klubovny budeme potřebovat nové lavice a stoly, také botník a já nevím co ještě. Mona by chtěl i bourat stěnu Smile. Zatím bude stačit shodit starou omítku a natáhnout novou, hladkou…
Taktéž za pronájem klubovny po nás bude chtít školka (mimo finance) nějakou protislužbu. Byl bych rád, kdybychom získali příslib zájemců a tuto pomoc. Nějaká oprava PC, drobné opravy elektriky, zedničiny, instalateřiny… A pomníčku od Rybaříka…

Nový nábytek do klubovny už je nutnost. Staré stoly a lavice sloužily více než 30 let. Sloužily by i dále, ale zasedačka je malá a chce to stoly a lavice na míru. Bude to stát nemalé peníze. Snažím se napsat projekt adresovaný statutárnímu městu Karviná. Zde mi potvrdila Marcela Hübnerová, že projek převezme, i když už bude po uzávěrce projektů na další rok. Další projekt zkusím napsat přes projekty OKD. Tady pomohl s kontaktem Kulajda. Na OKD jsem několik projektů už psal. Nikdy nic nevyšlo. Snad se teď podaří. I když taky nevím kdy je uzávěrka. Dříve jsem ale nemohl nic podat, nemohl jsem psát projekty na neexistující klubovnu.
Vánoce se blíží, tímto prosím za oddíl. Chcete-li věnovat nějaký obnos pro oddíl na novou klubovnu, máte možnost tak učinit. Je možné provést převod na účet. Nebo předat hotovost osobně. Potvrzení o předání daru mohu vypsat na požádání.

Číslo účtu: 670100-2200249504/6210

Každý dar bude zveřejněn v diskusním příspěvku. Za oddíl všem dárcům děkuji.

                                                                                                                                                                                                        @ntek