Pamětní lístečky

Pamětní lístečky z oddílových výprav, expedic či jiných podniků se přidělují každému účastníkovi akce už od nepaměti. První takové byly „vyráběny“ od počátku oddílu. (Zde nutno podotknout, že lístečky nejsou naším vynálezem. Grifin se nechal inspirovat HOBRy a oddílem BVÚ Karla Líby. pozn. MOna). Nevydávaly se samozřejmě nepřetržitě, občas vznikla mezera. Zláště kdysi byla výroba opravdu pracnější než dnes, v době digitálních fotoaparátů, skenerů a domácích tiskáren. Práci s fotografií ve fotokomoře dnes už těžko uvidíte. Po vyvolání a vysušení (vyleštění) fotografií ještě následoval u každé ručně popis černou tuší. Jak je ostatně vidět na pamětním lístku z r. 1984. Na snímku je Mona, Patka a v pozadí Miki. Autor fotografie a zpracování je Fous.
 

 

 

 

Dnešní práce je proti tomu už jen hračičkaření si v několika softwarech a následný tisk aršíku 8 ks najednou. Nejnudnější práce je asi nařezání řezačkou na jednotlivé lístky. Dříve se ještě upravený snímek posílal do fotolabu na zpracování. Dnes už vše tisknu doma na inkoustové tiskárně.

 

 

 

 

První barevný pamětní lísteček vyšel 6. září 2003. Je na něm Bobr (rádce Rysů) – akce Airsoft Hrouda. Série od té doby nebyla přerušena . Dnešním dnem se pohybujeme u čísla nad 182. Jednoduše by se dalo říct 182 akcí, což je myslím pěkné číslo.

 

Možnost hlasování pro určitý lístek z několika možností vznikl až v době, kdy jsme je začli předem prezentovat na „spolužácích“. Zde je ukázka posledních dvou lístků při hlasování. V komentářích můžeš vyjádřit svůj názor, který by měl být zvolen. Můžeš, ale nemusíš, i zdůvodnit svoji volbu.