První tělocvična, 14. prosince 2019 * O3

Na včerejší oddílovce bylo poměrně dost kluků, ale někteří se z tělocvičny omluvili. Byl jsem tedy jako na trní, kolik se nás vlastně sejde. Zde musím vyzdvihnout rodinu "Pedrovic", kteří měli mít nějakou rodinnou oslavu, ale nakonec se zařídili tak, že na tělocvičnu přišel jak Pedro, tak i jeho brácha Tomík. Hochy doplnil ještě bratranec Matyho a Krokyho Filda a v některých soutěžích i Eliška, Sigiho sestra. A ještě jsem byl jako na trní z jedné věci, a sice, zda na nás vedení školy nezapomnělo a zda nám někdo přijde otevřít. I tato obava se ukázala lichá a již před tři čtvrtě na devět nám přišel otevřít pan školník.

Zatímco se hoši převlékají, Rackové Gorka st., Kay, Ludva a Olpran schovávají v tělocvičně Zaváté stopy. Pravidla vysvětluji v šatně a současně předávám rádcům "tahák" s bodovým hodnocením jednotlivých sestav. Stopy jsou zaváty, jdeme na to...!

A už peláší barevný zástup přes chodbu do tělocvičny a jednotlivé lístečky pomalu mizí v rukou sběračů. Jako první odevzdává Sky za Vydry. Ale i ostatní družiny již přibíhají se svými sestavami. Dnešní bodové zisky si můžete prohlédnout v tabulce níže. Na rozehřátí dáváme tři kola Jiráska, za nějž si známky připisují Sky, Sigi, Váša - Sky, Hepík, Sigi - Kayak, Hepík, Sky. Dáváme také dvoje Chobotničky a velmi humornou Rumunskou honičku.

Stavíme Opičí dráhu. V Nářaďovně, kupodivu, přibylo tělocvičné nářadí - nějaké lavičky, dvě trampolíny, švédské bedny. A to mi až na konci tělocvičny Maty hlásí, že na chodbě jsou i velké duchny! Opičí dráha je připravena, jdeme na to. Zahajují Rysi, kteří dosahují času 5:51, ale mají navíc trestnou minutu a půl za tři dotyky. Celkově tedy 7:21. Jako druzí vyráží na dráhu Lišáci. Čas mají sice pomalejší, ale dráhu dokončili bez jediného dotyku. Zapisují si tedy čas 6:11. A na obložení jsou již připraveni hoši v oranžovém, tedy Vydry. A daří se jim. Dráhu zvládají v suverénně nejrychlejším čase 2:54 a navíc čistě, tedy bez vyšlápnutí na podlahu. Čedar si někde na dráze udělal "bebí" na prstu. Ale myslím, že to přežije!

Postavené dráhy využíváme i ke změření časů jednotlivců, a to hned ve dvou kolech. Pořadí (nebodované) podle lepšího ze dvou dosažených časů je následující: 1. Sky 1:12, 2. Pedro 1:14, 3. Kayak 1:22, 4. Maty 1:27, 5. Mlčoch 1:33, 6. Kroky 1:38, 7. Simon 1:52, 8. Sigi 1:53, 9. Hepík 2:01, 10. Eliška 2:06, 11. Filda 2:39, 12. Tomík 2:47, 13. Váša 3:36.

Následuje první zápas v Hu-tu-tu o body do Zimní sedmičky. Dnes spolu poměří síly Rysi s Lišáky. V prvním kole se hraje zkušebně, aby všichni pochopili pravidla a nedocházelo k jakýmkoliv trapným nedorozuměním. V prvním bodovaném kole vítězí Lišáci 4:0, po změně stran pak Rysi Lišákům vrátili porážku, ovšem pouze 2:0. Celkově tedy vítězí Lišáci v poměru 4:2. Hochy jsem musel po skončení duelu pochválit za bojovnost. Na jejich vzájemný zápas se dalo dívat!

A již je tu očekávaný florbal. Zde se na jednotlivá utkání dívalo o poznání hůře. Týmové pojetí hry je, řekl bych, v plenkách. Několik hochů technicky převyšovalo zbytek hráčů, ale téměř se nepřihrává, obsazování hrčů soupeře se neděje a Vydry dokonce ani nejsou schopné si nechat hráče v bráně. A tak hra připomíná spíš naháněnou míčku. Hraje se vždy pět minut a poté se jedna družina střídá. Celkově tedy hrají všechny družin navzájem dva zápasy. Jen pro pořádek uvádím výsledky: R:L = 1:1, 2:2;  L:V = 2:0. 2:2;  V:R = 1:2, 1:2.

Na závěr jedna soutěž na známky - trefit z poloviny hřiště prázdnou branku. Toto se povedlo pouze čtyřem klukům - Simonovi, Sigimu, Gorkovi a Mlčochovi. Ještě drobné posilování ve stylu kliky - dřepy a sklapovačky a můžeme oddílovým potleskem první tělocvičnu ukončit. Potěšilo mne, že všichni kluci, kromě Hepíka, měli pod rozlišovákem černé tričko!!