Společné 101. a 67. jarní RODEO – plánovaná výprava pro Karvinskou a Olomouckou Trojku. Tvrz – Věžnický potok,

Původně jsem chtěl, aby zde byla nějaká pěkná omáčka o historii. 101. rodeo, to je vlastně víc než 50. let a to už by se dalo zavzpomínat. Jen těch míst, kde všude se tábořilo a boje se odehrávaly. Kdybychom spočítali a vyjmenovali všechny hochy, kteří se soupeření zúčastnili, to by bylo číslo.
Nejvíce by se mi líbilo, kdyby zavzpomínali hoši z různých oddílových generací. Třeba Kim, Fous, Tom, Lečo, Patka, Šamot, Kamo, Maroš, Ursus, Rybařík, Fili, Maroš ml., Jaryn, Vitas, Doktor, Bobr, Tříska, Saly, Mates, Sobík. Já ty lidi nedokáži ani chronologicky seřadit.
Oddílová RODEA pro mne samotného byly a stále jsou výjimečné podniky. Nejlépe vícedenní, pod stany. Stačí třeba zavzpomínat na poslední, u Kama na Boudě. Po hodně dlouhé době opět na Slovensku. Předposlední Slovenské bylo u Maroše na jeho louce, přesné místo musí určit Maroš. Kančí studánku už bych asi nenašel. Táboření pod Starým hradem, Sluneční skály (tam nevím, jestli některé RODEA byla). Slovenská RODEA byla vždy nádherná. Naopak si nejsem jistý, jestli nějaká RODEA byla na našem území v jiném pohoří než Beskydy.

 

Myslím si, že je pozoruhodné, kolik let jsou jednotlivé soutěže stále stejné. Začínáme vždy soubojem jezdců, následují kovbojské přetahy. Jsem v oddíle od r.1976 a nikdy jsem nezažil jiné zahájení. Občas se objeví něco nového, nebo se některý závod nezařadí, ale kostra zůstává stále stejná. I letos to bude stejné. Jen jedna novinka tu přeci jen bude. Karvinská i Olomoucká Trojka podniknou jarní Rodeo ve stejný čas a na stejném místě. Všechny soutěže budou mít shodné. Není našim cílem konfrontace obou oddílů. Některé soutěže proběhnou například v šesti družinách najednou (uzlování, štafeta), ale výsledek si zapíše každý oddíl samostatně. Tři, dva, jeden bod. Jiné soutěže budou provedeny za stejných podmínek, ale každý oddíl zvlášť (souboj jezdců, kovbojské přetahy). Ono na konci, při sčítání bodů, stejně zjistíme, která z šesti družin byla nejlepší.

Možná jsem měl nahoře v prvních větách napsat, za vším hledej Grifina. Protože my ostatní jen pokračujeme v jeho díle. Byl bych moc rád, kdyby spolu se Sašou na Rodeo přijeli, to by bylo vzpomínání.


Na rodeu provedeme také pracovní brigádu pro tábor. Hlavně posekání louky.