Vánoční nadílka, 10. - 11. 12. 2016 * MR

ZMĚNA

Tento článek bude pojednávat o více změnách, ale jen jedna je ta důležitá!!! Jedná se o místo konání našeho každoročního předvánočního srazu starších členů. Ale nebudu předcházet.

Vše začalo někdy v listopadu při jednom společném sezení s Větroněm a Mozolem. Organizátor Větroň nám sdělil, že tentokrát chce tento podnik změnit od základu. Pojedeme na jednodenní výpravu na Skalku. A hle, proběhlo nadšení a okamžitý souhlas. Odklepnuto.

Pár členů už dopředu avizovalo, že nepojedou. Zůstala nás jen hrstka a já jsem navrhl jiné místo, Boudu na Slovensku. Pár lidí to překvapilo, ale souhlasili. Uběhl týden a Větroň mi před odjezdem volá, že chce jet na Skalku běžkovat, je tam moc sněhu. Popravdě musím říct, že jsem byl zklamán, ale co, vše jednou přebolí. Uběhl další týden a přichází to slovo z nadpisu, je volná chata Hasičského záchranného sboru v Horní Lomné. Vy kteří jste sledovali fotky z Boudy, jste museli vidět ten rozdíl. Slovy, nebe a dudy. Ano, jedem.

Domluveno bylo 8 lidí. Sraz u Lídlu v 10:00 hod. Sedíme s Hrnkem v autě a čekáme na zbytek. Přijíždí Antek s Patkou, Marošem a Větroněm. Simo přijede sám kolem 12hodiny. Patka a Větroň přesedají k nám do auta a Antek musí jet s Marošem zpět do Dětmarovic, zbláznil se mu alarm. A pozor, kde je Mozol?? Má vypnutý telefon. My kteří ho známe a já, který jsem s ním sdílel 8 let v lavici, nemůžeme být překvapeni, rozhozeni a vyplašeni. Na jeho stranu se snáší pár peprných slov. Asi bude mít ošpici na jazyku. Slova dochvilnost a svědomitost mu nebyly dány do vínku, ale je to chemik a on ví, že jaderný výbuch nemůže přijít a i kdyby přišel, tak by stejně bylo pozdě. Vyjíždíme bez něj. Nákup v Tesco Český Těšín, dojíždí nás Antek s Marošem. Po cestě vzpomínáme na staré časy, vždyť je to už 30 let. Projíždíme kolem naší staroučké milované a v našich srdcích nikdy nezapomenuté Tvrze a ozývá se Mozol. Přijede se Simem.
Jsme na chatě. Na oběd připravuji kuřata a mezitím se rozjíždí turnaj ve stolním tenise. Vždyť je prosinec a to byl každoroční DOD turnaj za našich časů. Povídáme si, vzpomínáme a hrajeme karetní hry. Kolem 16:00 hod vyrážíme na Wellness Hotel Pod Kyčmolem. Je to sice jen 2km, proto nebudu říkat, jak jsme se tam dostali. Děkujem ti Hrnku.

Bazén, sauna,  whirlpoolka. Antek vymýšlí vybíjenou (jirásko) v bazénu a rázem se z nás stávají děti. Končíme. V restauraci prubujeme místního Lomňana. Odjíždíme…., vlastně odcházíme na chatu. Začíná společenský večer. Hrajeme Ankovy karetní hry. Mezitím pějeme na kytaru a hry a kytara a hry. Pořad dokola hrajeme „6 bere“, hra kterou jsme si nejvíc oblíbili. Jak říká Hrnek „neskutéčna“. Hrajem do 03:00 hod a pomalu se vytrácíme spát.

Ráno po snídani nás s Mozolem napadlo: Cestou domů zastavíme u Tvrze a uděláme si foto. Všichni souhlasí. Hrajeme opět „ 6 bere“ a kolotoč ve stolním tenise. Opouštíme chatu. Po cestě zastavujeme u Tvrze a fotíme se. Na tomto místě jsme prožili naše dětství. Mysteriózní.

Loučíme se na starém místě za mostem podáním ruky.

Děkuji všem.

                                                                                                                                                                       Ahoj, Kamo


Poznámky překladatele:

- Schází výsledky ping-pongu. Tabulku má Kamo na druhé straně písníčky Dlouho už nejel žádnej vlak.... Každopádně na prvním místě Kamo, druhý myslím Mozol, pak Větroň, Patka, Antek, Simo, Hrnek, Maroš. Ne všechny zápasy byly odehrány.
- Po půlnoci jsem začal vysvětlovat všem hru Krycí jména. Myslel jsem, že mne chlapci pošlou do háje, ale asi ta hra má něco do sebe, protože do 3:00 se už nehrály Krávy, ale tato hra. 
- Kamo, tak jak ho znáte, za vše co nevyhrajete, požadoval kliky. U hry Šestá bere to bylo klikování už nad naše síly. Navíc jste většinou klikovali za škodolibého smíchu všech kamarádů.
- Hrnek věnoval oddílu 2.000 Kč. Ještě jednou mu děkuji.
- Na to, jak se letošní Vánoční nadílka organizovala (teprve ve čtvrtek dopoledne se vše změnilo ke konečnému místu), nebylo vůbec jasné, kdo všechno jede... , tak tedy musím konstatovat, že takhle dobře už jsem se nesmál a nebavil ani nepamatuji.
-Všechny fotografie jsou z mobilních telefonů, omlouvám se za brutální kvalitu. (foto Antek, Mozol, Patka)

Děkuji kamarádi,  @ntek